Microblading – metoda piórkowa brwi

Tradycyjna metoda stylizacji brwi

Jest to jeden z najstarszych na świecie, manualny sposób pigmentacji wywodzący się z Azji. Inaczej zwany metodą piórkową z uwagi na wykorzystanie „piórka”, czyli kilku igieł zespolonych w jeden moduł.

Jest to technika na brwi permanentne, wymagająca szczególnej precyzji ze strony osoby pigmentującej i polega na ręcznym wprowadzeniu pigmentu do skóry, który można określić jako „dorysowanie” cieniutkich kreseczek na skórze, imitujących włoski, do złudzenia przypominające naturalne brwi. To idealne rozwiązanie do uzyskania ekstremalnie naturalnego efektu.

Microblading metoda ręczna

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny metodą piórkową, nawet dla wprawnego oka, jest trudny do odróżnienia od naturalnych brwi. Jest to propozycja dla osób, którym nie zależy na uzyskaniu efektu makijażu brwi, tylko na efekcie brwi bez makijażu, a nawet bez henny.

Microblading pozwala na optyczne zagęszczenie włosków, uzupełnienie ubytków w łuku brwiowym, subtelnej korekcie kształtu oraz na wyrównanie asymetrii. Niezwykle istotną kwestię stanowi fakt, że microblading jest techniką dość wymagającą jeśli chodzi o rodzaj skóry. Nie nadaje się do skór tłustych, porowatych, płytko unaczynionych oraz pokrytych licznymi bliznami. Efekt utrzymuje się około dwóch lat.

Masz pytania – ZADZWOŃ – 22 300 22 55

Zapoznaj się z ofertą stylizacji brwi i rzęs w Estemmi Beauty Center.