Tonik do twarzy

Tonik do twarzy – 6 powodów, dla których warto go używać

Tonik do twarzy – jak działa i kiedy go używać?

Tonik usuwa wszelkie ślady brudu, i zanieczyszczeń, które zostały w Twoich porach po umyciu twarzy. Dodany do codziennej pielęgnacji skóry i stosowany regularnie, może mieć bardzo pozytywny wpływ na wygląd i zwężenie porów. Tonik przywraca również właściwy poziom pH skóry, wygładza ją, wygładza szorstkie miejsca i poprawia koloryt skóry. Tyle korzyści!

Jak używać toniku?

Jeśli chodzi o aplikację, warto namoczyć wacik tonikiem i delikatnie przetrzeć nim skórę po umyciu każdego ranka i przed pójściem spać.

To powinien być Twój drugi krok po umyciu, aby przygotować skórę na wchłonięcie kremu nawilżającego (trzeci krok) i zabiegi pielęgnacyjne (czwarty krok).

Moja skóra nie jest czysta?

Może to oznaczać brak jednego produktu w Twojej codziennej pielęgnacji. Według dermatologów, sekretną bronią zdrowej skóry jest tonik do twarzy.

Nie chowaj się za makijażem!

Nie nakładaj dodatkowego makijażu, aby zamaskować problemy z trądzikiem i tłustą skórą. Zamiast tego użyj delikatnego, kojącego toniku, aby odblokować pory, usuwając nadmiar łoju skórnego oraz ślady brudu.

Co robi tonik?

Toniki są najbardziej pomocne i niezbędne dla osób ze skórą tłustą lub ze skłonnością do trądziku lub dla osób, które chcą dodatkowego oczyszczenia po nałożeniu makijażu lub innych obciążających produktów do skóry, takich jak preparaty z filtrem przeciwsłonecznym.

Przykłady 6 korzyści ze stosowania toniku.

Przedstawmy kilka dodatkowych korzyści ze stosowania toniku:

1. Zmniejsza pory

Nałóż niewielką ilości toniku na płatki kosmetyczne lub wacik. Delikatne osuszenie i przetarcie nim twarzy usunie sebum i da wizualny efekt zmniejszenia porów.

2. Przywraca równowagę pH skóry

Nasza skóra jest naturalnie kwaśna, zwykle z pH od 5 do 6. Ale ta równowaga może zostać zaburzona po oczyszczeniu z powodu zasadowego charakteru mydła.

Kiedy tak się stanie Twoja skóra potrzebuje wielu godzin, aby powrócić do normalnego poziomu. Może to skutkować zwiększonym wydzielaniem tłuszczu. Użycie toniku może pomóc szybko przywrócić równowagę PH.

3. Dodaje warstwę ochronną

Toniki mogą pomóc zamknąć pory i zacieśnić luki komórkowe po oczyszczeniu, ograniczając wnikanie zanieczyszczeń do skóry. Może nawet usuwać chlor i minerały obecne w wodzie wodociągowej.

4. Działa jak balsam

Niektóre toniki są substancjami nawilżającymi, co oznacza, że ​​pomagają wiązać wilgoć ze skórą.

5. Odświeża skórę

Tonik można również stosować do mycia skóry tłustej lub brudnej. Dzięki niemu Twoja skóra będzie odświeżona, nawet gdy jesteś w ruchu.

6. Zapobiega wrastaniu włosków

Toniki zawierające kwas glikolowy lub inne alfa-hydroksykwasy mogą pomóc w zapobieganiu wrastaniu włosów, więc pomagają również w pielęgnacji.


Jeśli masz pytania możesz skorzystać z porady doświadczonych kosmetologów pracujących w Estemmi Beauty Center.