Zabieg mezoterapii

Mezoterapia – który rodzaj zabiegu wybrać?

Mezoterapia – z czym się to je?

Jak działa mezoterapia? Wyobraź sobie, że możesz ominąć wierzchnią warstwę skóry, która chroni nasze wnętrze jak płaszcz obronny. Omijasz go, dostajesz się do środka i bezpośrednio, w głębszej warstwie, rozprowadzasz koktajl odżywczy, który się świetnie przyswaja. Dodatkowo, mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do regeneracji.

Dokładnie tak to działa.

Mezoterapia to zabieg, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry składników odżywczych. Dzięki pominięciu bariery naskórka, efekt odżywienia i odmłodzenia jest zaskakująco szybki. Mezoterapia sama w sobie nie oznacza wyłącznie dostarczania substancji do głębszych warstw skóry, ale proces stymulacji skóry od środka. Procedura ta należy do najważniejszych zabiegów w kosmetologii.

Więcej różnych zabiegów regenerujących znajdziesz tutaj: Zabiegi na twarz i ciało w Estemmi.

Mezoterapia – dlaczego warto spróbować?

Mezoterapię najlepiej wykonywać w seriach w krótkich odstępach czasu. Ten zabieg można porównać do farbowania włosów albo doklejania rzęs, które wykonuje się regularnie i przez cały rok.

Zabieg wykonywany jest w medycynie estetycznej oraz kosmetologii profilaktycznie, w celu regeneracji skóry lub by zmniejszyć skutki upływającego czasu. Warto rozważyć go, jeżeli masz zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie, widoczne blizny potrądzikowe, zwiotczałą skórę na twarzy bądź ciele. Mezoterapię zaleca się również przy cellulicie, rozstępach i jeżeli cierpisz na osłabione i wypadające włosy.

Jakich efektów można się spodziewać?

Na pohybel niedoskonałościom! Skóra jest widocznie wygładzona, nawilżona, promienna, wygląda dużo młodziej. Będziesz wyglądać na wypoczętą i zrelaksowaną nawet po nieprzespanej nocy.

Jaki jest skład koktajlu odżywczego?

W trakcie mezoterapii używa się mieszanki substancji odżywczych. Jakich dokładnie? To zależy od indywidualnych potrzeb twojej skóry. Zazwyczaj łączymy kwas hialuronowy z antyoksydantami i aminokwasami czy witaminami i peptydami.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Okej, wiesz już, dlaczego mezoterapia działa i dlaczego warto ją wykonać. Dobrze, abyś poznała także przeciwwskazania. Zabiegu nie zaleca się, jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Masz infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, choroby skóry lub zaognione stany zapalne – także trądzik w stanie zapalnym. Odradzamy zabieg, jeżeli jesteś uczulona na składniki preparatów, masz alergie skórne, cukrzycę bądź choroby nowotworowe. Chorujesz na tarczycę? Nie przejmuj się – to nie jest przeciwwskazanie do mezoterapii.

Mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa – która wybrać?

Jeżeli jesteś już przekonana, że zabieg mezoterapii chcesz wykonać, czas zastanowić się którą wersję wybrać. Pamiętaj – każda mezoterapia jest bezpieczna, o ile istnieją odpowiednie wskazania do wykonania oraz zabieg przeprowadza wykwalifikowana i doświadczona osoba.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu koktajlu odżywczego za pomocą igły. A raczej igiełki!

Ta igła tylko tak poważnie wygląda – w rzeczywistości są to mikronakłucia. Ponadto, krem znieczulający bardzo pomaga. Po zabiegu będziesz wyglądać, jakby pokąsał cię w nocy jakiś wściekły komar. Grudki po zabiegu powinny wchłonąć się w ciągu maksymalnie 2 dni, ale zazwyczaj to jedynie kilka godzin. Długość tego procesu zależy to od Twojej skory i preparatu.

Mezoterapię igłową zaleca się wykonać w serii 4-6 zabiegów, w odstępach 1-4 tygodni – w zależności od preparatu.

Jeżeli zastanawiasz się nad mezoterapią igłową, to masz do wyboru dwie metody wprowadzania preparatu – manualną oraz automatyczną.

W manualnej kosmetolog ręcznie wstrzykuje substancje odżywcze podskórnie.

Metoda automatyczna angażuje specjalny pistolet, który w regularnych odstępach wprowadza aktywne składniki w głębsze warstwy skóry. Zaletą tej metody jest komputerowa precyzja, z którą programuje się pistolet.

Zabieg najlepiej zrobić w weekend, gdy spokojnie możesz zostać w domu. Zdarza się, że już po wyjściu z gabinetu nie widać śladów. Chociaż nie jest to „zabieg bankietowy” i nie zaleca się go wykonywać bezpośrednio przed ważnym spotkaniem, to na spokojnie można go wykonać w środku tygodnia, jeżeli czas jest dla Ciebie ważny.

Mogą też pojawić się siniaczki i utrzymywać nawet do 2 tygodni. Kiedy się pojawiają? Jeżeli Twoja skóra jest cienka i płytko unaczyniona.

Ale najważniejszy w tym zabiegu jest – kosmetolog! Musi to być wykwalifikowana osoba używająca świetnych, certyfikowanych preparatów, które są przeznaczone do iniekcji.

Zaraz po zabiegu możesz odczuwać efekt napięcia, ściągnięcia skóry – to jest normalne. Po zabiegu rezygnujemy z peelingów enzymatycznych, mechanicznych, chemicznych, kosmetyków zawierających kwasy owocowe, retinol – niepotrzebnie podrażniają skórę. Warto też zrezygnować z makijażu. Zero solarium, opalania, basenu. Pamiętaj pić dużo wody i stosować kremy z filtrem!

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pena. Wygląda jak taki grubszy długopis. Warto dodać, że używa się jednorazowych kartridży, aby zachować sterylność i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Ustawia się jak głęboko i jak szybko igiełki wchodzą w skórę. Mikronakłucia skóry pobudzają ja do regeneracji i odbudowy, szczególnie oddziałuje na fibroblasty, które produkują elastynę i kolagen. Koktajl odżywczy świetnie się wchłania. Do mikronakłuć lepiej nie stosować znieczulenia – intensywność krwawienia informuje specjalistę, że lepiej zmniejszyć głębokość nakłuć, co pozytywnie wpływa na skuteczność zabiegu.

Zabieg warto wykonywać w serii 2-4 zabiegów, w odstępach 2-8 tygodni – w zależności od wskazań, preparatu jak i jego intensywności.

Mezoterapia mikroigłowa jest idealna na rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, rozstępy. Można ją stosować na całe ciało. Jest to zabieg nie tylko upiększająco-odmładzający, ale także regenerujący.

W trakcie zabiegu mikronakłuwanie prowadzi do delikatnego krwawienia i obrzęku. Klientki często mówią, że wyglądają jakby się poparzyły słońcem. Warto pamiętać, że przy terapii przebarwień nie jest wskazane doprowadzenie do krwawienia, bo oznacza to, że jesteśmy zbyt głęboko w skórze.

Uczucie pulsowania i pieczenia może utrzymywać się do 2 dni. W tym czasie nie nakładaj makijażu! Zdarza się łupieżowe złuszczanie, ponieważ skóra została uszkodzona i się regeneruje. Około 7 dni po zabiegu skóra jest napięta, promienna i zauważalnie młodsza.

Zabieg ten można wykonać także manualnie z pomocą derma rollera.

Jeżeli interesuje Cię mezoterapia mikroigłowa w Warszawie – sprawdź naszą ofertę w salonie Estemmi: Dermapen – mezoterapia mikroigłowa.

Mezoterapia bezigłowa

Boisz się bólu? Na widok igieł robi Ci się słabo? Nie wyobrażasz sobie siedzenia w domu 2 dni z zaczerwienioną twarzą? Nie martw się – możesz zdecydować się na mezoterapię bezigłową. Innowacyjna metoda, która łączy trzy działania – impulsy elektromagnetyczne, fale dźwiękowe oraz koktajl odżywczy.

Błona komórkowa zostaje poddana procesowi elektroporacji, co zwiększa jej przepuszczalność i otwiera kanały hydrofilowe, przez które przedostają się składniki odżywcze.

To tak jak skóra, która po dobrym peelingu chętniej przyswaja składniki aktywne z kremów. W przypadku mezoterapii bezigłowej ten efekt jest nieporównywalnie lepszy!

Nie powinny się na nią decydować osoby, w których ciele znajdują się metalowe elementy – rozrusznik serca lub protezy.

Mezoterapię bezigłową warto wykonać w serii 4-12 zabiegów w odstępie 1 tygodnia. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje urządzenie emitujące impulsy elektryczne, które zwiększają przepuszczalność komórek skóry. Oznacza to, że składniki odżywcze serum wnikają przez poszerzone ujścia mieszków włosowych i ujścia łojowe oraz potowe. Co więcej, mezoterapia bezigłowa pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i gładkość.

Warto wspomnieć, że mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna. Impulsy elektryczne nie naruszają wierzchniej warstwy skóry, jedynie stymulują procesy odbudowy i regeneracji.

Zabieg zazwyczaj trwa od 20 do 60 minut.  Mezoterapia bezigłowa jest najbardziej skuteczna, gdy wykonuje się ją w seriach 4-12 zabiegów.

Wybór mezoterapii – czym się kierować?

W zależności od tego co jest dla Ciebie najważniejsze, porozmawiaj ze specjalistką i zaufaj – on dobierze rodzaj mezoterapii idealny dla Ciebie, dla potrzeb Twojej skóry.

Komfort

Jeżeli cenisz sobie komfort – boisz się igieł lub bólu – najlepszym wyborem będzie mezoterapia bezigłowa. W trakcie tego zabiegu skóra nie jest uszkadzana mechanicznie, dlatego jest on kompletnie bezbolesny. A nawet przyjemny! Klientki często mówią, że mezoterapia bezigłowa jest jak masaż twarzy. Skutki uboczne są także niezauważalne – żadnych podrażnień i zaczerwienień.

Efekt

Jeżeli cenisz sobie efekt regeneracji i nawilżenia skóry, to dobrym pomysłem będzie mezoterapia igłowa – w tej terapii kosmetolog ręcznie podając preparat ma dostęp do nieco głębszej warstwy skóry. Natomiast mezoterapia mikroigłowa będzie najlepszym rozwiązaniem na blizny czy zagęszczenie skóry. Mezoterapia bezigłowa delikatniej ingeruje w głębsze warstwy skóry, dlatego efekt może nie być tak od razu zauważalny. Tak naprawdę – każda mezoterapia da świetny efekt o ile jest odpowiednio dobrana do Ciebie i twojej skóry.

Cena

Jeżeli cenisz sobie cenę i na początek ostrożnie podchodzisz do większych wydatków na zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia bezigłowa jest najlepszym wyborem. Na tle innych terapii wypada nieco taniej.

Technologia

Jeżeli cenisz sobie nowoczesne techniki, to wybierz zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu urządzenia typu pen. Ta technologia w połączeniu z cennymi substancjami wprowadzanymi do skóry, będzie świetną opcją rewitalizującą dla twojej skóry.

Mezoterapia Warszawa!

Czy już wybrałaś?

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz czy warto z mezoterapii skorzystać. Jedna z nich (albo dwie, a nawet trzy! – igłowa, mikroigłowa lub bezigłowa – świetnie zadziała na twoją skórę, a Ty poczujesz się po prostu lepiej.

Dowiedz się jak przebiegają poszczególne etapy zabiegu. Jak się przygotować, jak przebiega sam zabieg i na co zwrócić uwagę po zabiegu.

Mezoterapia – przed zabiegiem

Kosmetolog musi zdecydować jakiego koktajlu odżywczego użyje do zabiegu i ustala skład preparatu, który zostanie zastosowany. Przed zabiegiem kosmetolog wykona dokładny wywiad. Dopiero na tej podstawie uzyskuje konkretne informacje o stanie twojej skóry i preparacie, który powinien zostać wprowadzony do skóry.

Mezoterapia – w dniu zabiegu

Umawiając zabieg zwróć uwagę jaki masz dzień cyklu. Pomimo znieczulenia, próg bólu może zależeć właśnie od cyklu.

Co ubrać? Miejsca powinny być odkryte, by nie podrażniało skóry. Ewentualnie ubierz coś lekkiego, zwiewnego. Już następnego dnia po zabiegu możesz włożyć golf czy chustę.

Przed zabiegiem mezoterapii bezigłowej ważny jest dokładny demakijaż. Następnie czeka cię peeling. Dzięki temu pozbywamy się martwego naskórka, który utrudnia wchłanianie substancji odżywczych.

Mezoterapia – po zabiegu

Niezależnie od tego, którą mezoterapię wybierzesz wspólnie ze swoim kosmetologiem, pielęgnacja po zabiegu jest podobna. Ponieważ w trakcie zabiegu – szczególnie mezoterapii mikorigłowej i igłowej następuje przerwanie ciągłości naskórka, przyłóż szczególną uwagę do pielęgnacji.

Przez 2 dni nie nakładaj makijażu oraz nie spożywaj alkoholu. Koniecznie stosuj filtry – SPF 30 lub 50. Nie opalaj się przez następne 4 tygodnie, zrezygnuj z solarium, basenów i drażniących peelingów.

Jeżeli chcesz dodatkowo zadbać o skórę i sprawić by efekt odmłodzenia utrzymał się na dłużej, warto rozważyć nowoczesny i wielofunkcyjny zabieg Hydro Hyaluron, tak by wspomóc proces regeneracji.


Zapoznaj się z cennikiem zabiegów mezoterapii i ofertą na pozostałe zabiegi kosmetologiczne w Estemmi Beauty Center.