Epilacja laserowa – LINSCAN

Gładkie ciało nigdy nie wychodzi z mody!

Z problemem niechcianego lub nadmiernego owłosienia zmaga się wiele osób. Jedni, chcąc pozbyć się włosów, szukają komfortu i efektów estetycznych, a dla innych to przykry skutek uboczny nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej czy choroby, o którym chcą szybko zapomnieć. Depilacja to ciągle jeden z najbardziej popularnych, ale i problematycznych zabiegów estetycznych. Metod jest wiele, jednak większość z nich jest albo bolesna, albo powoduje podrażnienia skóry, albo po prostu nie daje trwałych efektów. Czy istnieje zatem sposób, który pozwoli pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe?

No pewnie! To epilacja laserem diodowym LinScan!

Epilacja laserowa!

Ale jak to właściwie działa?

Epilacja laserem jest uznawana za najskuteczniejszą metodę walki z niechcianym włosami. Podczas zabiegu, w przeciwieństwie do depilacji woskiem, kremami czy golarką, włos usuwany jest wraz z cebulką, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą już na stałe. Pozwala to zapomnieć o bolesnym problemie wrastających włosków czy podrażnień skóry, spowodowanych goleniem, które są zmorą wielu osób.

Po przyłożeniu głowicy do skóry i uwolnieniu wiązki lasera, jego światło jest absorbowane w melaninie – barwniku włosa, która jest naszym głównym celem. Impuls musi być wystarczająco długi, aby podgrzać melaninę do momentu, w którym ciepło rozproszy się po całym mieszku włosa i zniszczy jego komórki macierzyste. Im grubszy włos, tym dłuższy impuls jest potrzebny. W konsekwencji trwałą utratę włosów powoduje termiczne uszkodzenie ich komórek macierzystych oraz brodawek a termiczne niszczenie macierzy włosów zatrzymuje ich dalszy wzrost.

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej fluencji, natomiast operator w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności.

Metoda MCT (MOTION CONTROL TECHNOLOGY) w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego. W przypadku metody MCT w laserze LinScan przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna.

Laser diodowy LINSCAN

Co nieco o urządzeniu…

Laser diodowy LINSCAN

LinScan to laser diodowy produkcji niemieckiej o długości fali 808 nm. Jest to urządzenie medyczne, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

LinScan nie jest zwykłym laserem do epilacji. Jako jedyny na świecie laser diodowy daje możliwość niezwykle szybkiego usuwania włosków, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Jego fenomen i wysoką skuteczność stanowi technologia linearnego skanowania skóry (równomiernie deponuje energię w tkankach, przypominając w działaniu kserokopiarkę) oraz automatyczny dobór parametrów zabiegowych do typu skóry i rodzaju włosów, co gwarantuje efektywność i maksymalne bezpieczeństwo podczas laseroterapii.

Kolejną z zalet urządzenia jest jedynie niewielki dyskomfort podczas zabiegu. Niektóre metody depilacji potrafią być niestety bardzo bolesne i często wymagają wielokrotnego powtarzania. Epilacja laserem LinScan pozwala zminimalizować nieprzyjemne odczucia, dzięki głowicy schładzającej się do temperatury 0 st. Celsjusza, co dodatkowo eliminuje ryzyko podrażnień.

Czy to dla mnie?

Epilacja może być stosowana niezależnie od płci, na wszystkich partiach ciała, ale jej skuteczność w dużej mierze jest warunkowana odcieniem karnacji oraz kolorem i grubością włosów. Jednak LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry. W zależności od części ciała poddanej zabiegowi, należy wykonać serię 6-10 zabiegów w odstępach 4-10 tygodni.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

Do głównych przeciwwskazań należą:

Jak się przygotować się do zabiegu

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi oraz powstrzymanie się od opalania i zabiegów złuszczających przez 4 tygodnie od zakończonej serii zabiegowej. Po zakończeniu zabiegu epilacji laserowej, włosy nadal są obecne w mieszku włosowym przez około 14 dni i ostatecznie wypadają.


Zapoznaj się z cennikiem zabiegu Fale akustyczne – X-WAVE i ofertą na pozostałe zabiegi kosmetologiczne High Tech w Estemmi Beauty Center.