Fale akustyczne – X-WAVE

X-WAVE – rewolucja w walce z cellulitem

X-Wave jest innowacyjnym urządzeniem wykorzystującym medyczną technologię oddziaływania nieinwazyjnych fal akustycznych na tkanki. Fale te, inaczej zwane uderzeniowymi, stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów terapii cellulitu, wygładzania nierówności po zabiegach liposukcji i ujędrniania skóry.

Jak działa X-WAVE?

Fale uderzeniowe były pierwotnie wykorzystywane w medycynie do kruszenia kamieni nerkowych, a dopiero z czasem stopniowo modyfikowane na potrzeby miejscowego leczenia cellulitu. Obecnie znajdują także swoje zastosowanie w medycynie sportowej czy fizjoterapii do zwalczania bólu, penetrując tkanki i oddziałując na leczone miejsca.

W głowicy urządzenia znajduje się nabój, który za pomocą sprężonego powietrza, zostaje wprawiony w ruch i wytwarza energię kinetyczną. Ta z kolei jest przenoszona do przekaźnika znajdującego się na końcu aplikatora. Wytwarzane są wówczas niezwykle silne impulsy dźwięku, które rozchodzą się po ciele jako intensywne drgania, charakteryzujące się skokowymi zmianami ciśnienia, wysoką amplitudą oraz bezokresowością.

Oscylujące w ten sposób fale akustyczne przenikają do ciała, powodując wibracje oddziałujące na tkankę łączną. Tkanka na przemian rozluźnia się i rozciąga, w konsekwencji czego skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dla osoby poddanej zabiegowi stanowi to działanie mechaniczne, odczuwalne jako dość intensywny masaż.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ podczas zabiegu następuje:

  1. zwiększony dopływ krwi do mięśni (poprawa mikrocyrkulacji), skutkujący neowaskularyzacją, czyli powstawaniem nowych naczyń włosowatych, poprawia się metabolizm tkanek i szybciej zaopatrzany jest w tlen dany obszar zabiegowy;
  2. remodelowanie kolagenu, tj. białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry, w skutek uruchomienia procesu pseudo-zapalnego, spowodowanego intensywnymi impulsami energetycznymi, który powoduje uwolnienie mediatorów leczniczych a tym samym pobudzeniem i namnażaniem się fibroblastów, a proces ten prowadzi do powstania nowego, pogrubionego pasma kolagenu, który zapewnia granicę skórno-naskórkową;
  3. udrożnienie limfatycznego układu naczyniowego, przyspieszony zostaje transport metabolitów z macierzy pozakomórkowej, powoduje to redukcję obrzęków, uczucia ciężkich nóg i szybszą regenerację tkanek.

Co mogę osiągnąć?

Nie podlega wątpliwościom, że X-Wave to urządzenie wielozadaniowe i umożliwia szeroki zakres niwelowania niedoskonałości skórnych a także zapobiega im w przyszłości.

Dzięki terapii falami uderzeniowymi można skutecznie:

Zabiegowi mogą być poddane uda, pośladki, łydki, ramiona oraz brzuch.

Czy zabieg X-WAVE jest dla mnie?

TAK, jeśli zmagasz się z cellulitem wodnym lub tłuszczowym oraz zależy Ci na wyszczupleniu sylwetki, redukcji obrzęków czy ujędrnieniu skóry. Zabieg X-Wave ma działanie wielowymiarowe i świetnie się sprawdza w połączeniu z lipolizą kawitacyjną (przeczytaj o Cavifast), gwarantując redukcję nie tylko „pomarańczowej skórki”, ale również problematycznie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Skuteczność terapii cellulitu falami uderzeniowymi jest potwierdzona badaniami klinicznymi i charakteryzuje się niską inwazyjnością oraz wysokim stopniem zadowolenia Klientów. Sam zabieg jest bezbolesny, dla niektórych wręcz relaksujący oraz nie jest obarczony okresem rekonwalescencji ani efektami ubocznymi. Polecana jest seria 6-10 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Rezultaty są zauważalne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet 6 miesięcy po zakończonej terapii.

Podczas całej serii zabiegowej wskazane jest picie około 2 litrów wody dziennie.

Efekty niepożądane, które mogą wystąpić po zabiegu to zaczerwienie obszaru poddanego falom, które ustępuje w ciągu kilku godzin, siniaki, przekrwienia a niekiedy niewielka bolesność obszaru zabiegowego.

Sprawdź ceny zabiegu X-Wave w cenniku

Zapoznaj się z cennikiem zabiegu Fale akustyczne – X-WAVE i ofertą na pozostałe zabiegi kosmetologiczne High Tech w Estemmi Beauty Center.