Zabiegi laserem FOTONA

Fotona SPECTRO SP to uniwersalna platforma laserowa do zabiegów medycyny estetycznej

Wszechstronny system laserowy łączy efektywność nowoczesnych laserów Er: YAG i Nd: YAG, dzięki którym wykonuje całą gamę zabiegów estetycznych. Od powierzchniowego resurfacingu do głębokich zabiegów odmładzających, od usuwania niechcianego owłosienia po stymulację wzrostu włosów HAIRestart®.

SPECTRO SP pracuje na opatentowanych procedurach, takich jak słynna Fotona 4D, która odmładza twarz poprzez zastosowanie procedur wnikających na różnych poziomach głębokości skóry, wykorzystując nawet endolifting. Inne zastosowania Fotony SPECTRO SP to między innymi zamykanie naczyń bez względu na rodzaj skóry, leczenie trądziku, grzybicy paznokci, redukcja przebarwień i wiele innych.

Opis technologii

Od delikatnego resurfacingu skóry do efektywnych zabiegów odmładzających

Zastosowany w SPECTRO SP laser Er: YAG trzeciej generacji słynie z precyzyjnej, mikronowej ablacji. Wykonuje rozmaite peelingi laserowe, zarówno frakcyjne jak i pełną plamką, głębokie i powierzchniowe. Pracuje także w trybach nieablacyjnych, co daje to ogromną możliwość dopasowywania zabiegów do potrzeb skóry pacjenta. Skutecznie leczy blizny, rozstępy i przebarwienia, a także usuwa zmiany naskórkowe. Unikatową formy pracy Er: YAG jest tryb SMOOTH.

Wydłużone impulsy o niskiej fluencji regenerują naskórek i zwiększają syntezę kolagenu w skórze właściwej. Metoda jest wykorzystywana w zabiegach na wiotkość skóry twarzy i ciała (SmoothEye, Tensor Tight). Z kolei laser Nd: YAG ma doskonałą zdolność wnikania w głąb skóry bez uszkadzania powierzchni naskórka. Wykonuje najgłębszy termolifting w trybie PIANO. Intensywną produkcję kolagenu uruchamia z kolei tryb FRAC3. Energia bezinwazyjnie przechodzi przez powierzchnię naskórka, by stworzyć mikrouszkodzenia termiczne na całym przekroju skóry.

Technologia Nd: YAG od Fotony zamyka naczynia, służy do depilacji laserowej i leczenia trądziku oraz grzybicy paznokci. W porównaniu do systemu DYNAMIS SP Nd: YAG ma mniejszą moc (50 J/35 W). Z tego powodu urządzenie nie wykonuje lipolizy laserowej oraz zabiegów na nadpotliwość. Oba lasery pracują wspólnie w kompleksowej procedurze odmładzającej twarz FOTONA 4D.

Efektywne usuwanie owłosienia i zamykanie naczyń dla wszystkich rodzajów skóry

Laser Nd:YAG Fotony o długich impulsach charakteryzuje się homogeniczną penetracją i niską absorpcją przez chromofory tkanki. Te dwie zalety pozwalają laserowi Nd:YAG sięgać do głębszych struktur bez uszkadzania naskórka, bez względu na typ skóry. System Spectro SP jest doskonałym wyborem dla efektywnego usuwania owłosienia i zabiegów naczyniowych dla wszystkich rodzajów skóry.

laser fotona 4d 01

Fotona SPECTRO SP to uniwersalna platforma laserowa do zabiegów medycyny estetycznej

Opis zabiegów laserem FOTONA

1. Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Zabiegi laserowe są coraz częściej włączane w protokoły leczenia trądziku. Dlatego urządzenia laserowe stają się standardowym wyposażeniem gabinetów dermatologicznych. Dermatolodzy kierują także pacjentów do gabinetów laseroterapii na zabiegi wspomagające terapię dermatologiczną.

2. Laser na blizny potrądzikowe

Gdy trądzik został pokonany, ale pozostawił po sobie blizny, także sięgamy po laseroterapię. Fotona oferuje tutaj uzupełniający zabieg laserowy oparty na precyzyjnej i delikatnej procedurze resurfacingu skóry z wykorzystaniem wiązki Er: YAG. Laser delikatnie odparowuje mikronowe warstwy tworzące blizny potrądzikowe i odkrywa zdrową, nieuszkodzoną skórę. Laserowy resurfacing to szybka i przede wszystkim bezpieczna procedura. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych i dermabrazji, pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości penetracji.

3. Odmładzanie skóry

Odmładzanie laserami Fotona to ultranowoczesna terapia łącząca w sobie różne, dopełniające i wzmacniające się techniki. Lasery działają na różnych głębokościach skóry, niwelują rozmaite niedoskonałości oraz przyspieszają naturalną regenerację skóry.

4. Leczenie grzybicy i innych schorzeń stóp

Zabiegi laserowe szybko i skutecznie leczą grzybicę paznokci stóp za pomocą światła laserowego Nd: YAG. Procedura Fotona ClearSteps™ do walki z grzybicą paznokci. Opatentowana technologia Fotona VSP ClearSteps™ niszczy pasożytnicze grzyby, które zainfekowały paznokcie. Głębokie, pulsacyjne podgrzewanie łożyska paznokcia zabija pasożyty oraz wzmacnia procesy odpornościowe. Umożliwia to wzrost zdrowych paznokci i przywrócenie ich do pierwotnego stanu. Terapia jest bezpieczna (bez efektów ubocznych) i samodzielna – nie wymaga stosowania środków chemicznych czy leków doustnych. Laseroterapia zapobiega nawrotom, ponieważ światło lasera oddziałuje także na tkanki otaczające paznokieć i eliminuje stamtąd wszystkie pasożytnicze grzyby. Zabiegi są wykonywane zwykle czterokrotnie w tygodniowych odstępach.

5. Brodawki wirusowe – laseroterapia

Do walki z brodawkami stosuje się dwa rodzaje laserów: Er: YAG i Nd: YAG. Najpierw za pomocą lasera Er: YAG wykonujemy niezwykle precyzyjną ablację brodawki. Następnie głębokie i selektywne światło Nd: YAG powoduje krzepnięcie naczyń krwionośnych ją odżywiających. W rezultacie brodawka obumiera. Wiązka lasera Nd: YAG przenika nawet przez zrogowaciałą tkankę i daje dobre efekty terapeutyczne. Działanie antybakteryjne laseroterapii sprzyja szybszemu gojeniu i zmniejsza możliwość nawrotu. Co ważne, zabieg nie wymaga zastosowania skalpela i odbywa się bez znieczulenia. W rezultacie klient nie musi w sposób specjalny pielęgnować miejsca zabiegowego.

6. Laserowe usuwanie odcisków i modzeli

Odciski i modzele skutecznie usuwają zabiegi ablacyjne z wykorzystaniem lasera Er: YAG. Są precyzyjne: usuwają tylko odciski czy modzele, bez naruszania otaczających tkanek. Zapobiegają nawrotom. Nie są bolesne, więc klienci nie muszą stosować leków przeciwbólowych. Lasery Fotona są też wykorzystywane do leczenia wrastających paznokci stóp.

7. TightSculpting

TightSculpting – to najnowsza nieinwazyjna laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. Metoda bazuje na synergicznym połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG)  podczas jednej sesji. Dlaczego dwa lasery? Ponieważ uzupełniające się długości światła redukują ostatecznie tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę.

8. Jak przebiega zabieg TightSculpting™?

Pierwszy etap wykonujemy laserem Nd:YAG, który ma na celu superdługimi impulsami lasera zredukować tkankę tłuszczową i ujędrnić głębsze struktury skóry. Wykorzystujemy tutaj specjalnie stworzy protokół zabiegowy. Zabieg wykonujemy zmodyfikowanym do tego zabiegu skanerem S11T, który nie tylko szybko i precyzyjnie aplikuje energię, ale również informuje operatora o temperaturze na powierzchni skóry, tak aby w pełni chronić pacjenta przed przegrzaniem czy poparzeniem. Wytworzone ciepło jest przesyłane przez całą grubość warstwy tłuszczu, poprawiając mikrokrążenie i przyspieszając skurcz termiczny, czego skutkiem jest lipoliza. Drugą część zabiegu wykonujemy laserem Er:YAG, który ma na celu ujędrnienie zewnętrznych partii, tak aby nasza skóra była super ujędrniona i wyglądała  piękniej i młodziej. Zwiększając metabolizm tłuszczu i ujędrniając tkankę łączną położoną głębiej i powierzchniową. TightSculpting™ stanowi nieinwazyjną procedurę, która znacząco poprawia stan skóry zwiotczałej, a także wygląd leczonej powierzchni. Zabieg laserem trwał ok. 15-30 minut w zależności od wielkości pola zabiegowego.

8. Usuwanie tatuaży

Dlaczego usuwanie tatuaży to poszukiwana usługa? Tatuowanie skóry jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się usług estetycznych w Polsce. Ostatnie dane z 2015 roku mówią, że co 10. Polak w wieku 15-50 lat ma tatuaż i aż co trzeci myśli o jego wykonaniu. Obecnie moda na tatuowanie ma najpewniej jeszcze większy zasięg. Wraz z nią dynamicznie rozrasta się branża związania z usuwaniem tatuaży, także po to by przerabiać je na nowe (tworząc tak zwane covery).

9. Usuwanie blizn i rozstępów

Laserowo usuwa się: blizny zanikowe i przerostowe, potrądzikowe, po zabiegach chirurgicznych (po cesarskim cięciu), polekowe, powypadkowe, po poparzeniach, ukąszeniach, po usuniętych tatuażach. Zabiegi laserowe mogą być wykonywane zarówno na świeże jak i wieloletnie rozstępy na całym ciele, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

10. Leczenie łysienia androgenowego – Hair Restoration

Łysienie androgenowe należy do najczęstszych odmian łysienia, może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jest uwarunkowane genetycznie, przyspieszają je m.in.: zła dieta, stres, choroby ogólnoustrojowe. W diagnostyce stosujemy badanie trichoskopowe i wywiad lekarski. W łysieniu androgenowym mieszki włosowe wrażliwe na działanie męskich hormonów skracają fazę wzrostu włosów (anagen), przez co zwiększa się liczba włosów „uśpionych” w stanie spoczynku (telogen). U mężczyzn cofa się wtedy linia włosów i stopniowo zanikają one od korony. U kobiet dochodzi do przerzedzenia na całej skórze głowy.

Efekty i schemat terapii

Podstawowa terapia składa się z trzech zabiegów laserem Er: YAG, wykonywanych co 6 tygodni. Można łączyć laseroterapię z nanopeptydami, które w formie serum nakłada się na skórę głowy bezpośrednio po zabiegu laserowym. Wnikają one do mieszków włosowych dzięki frakcjonowaniu, które wykonuje laser w trybie Smooth. Laser Er: YAG okazał się skuteczny w stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania naukowe potwierdziły, że laser o długości fali świetlnej 2940 nm budzi „uśpione” włosy do fazy wzrostu.

Efekty terapii laserowej to:

Dlaczego Er: YAG Fotona?

Platformy Fotony wyposażone w laser Er: YAG 2940 nm używają technologii VSP (Variable Square Pulse). „Kwadratowe impulsy laserowe” są bezpieczne, ponieważ w tej technologii nie ma powolnego wzrostu i długiego spadku mocy impulsu laserowego, co jest powszechne w mniej zaawansowanych technologiach. Powolne wzrosty i długie spadki mocy powodują niekontrolowane przegrzanie tkanek, co zwiększa ryzyko skutków ubocznych (np. oparzeń) i zmniejsza skuteczność leczenia. Technologia VSP umożliwia łatwe i precyzyjne traktowanie różnych tkanek, bez ogrzewania otaczających je okolic.

Użyty w zabiegach tryb Smooth opiera się na serii impulsów w trybie SP, gdzie można ustawić ich łączną moc. W trakcie jednego impulsu laser wytwarza nawet kilkaset mikrouszkodzeń, które dzięki technice frakcjonowania są otoczone zdrową skórą. Regeneracja przebiega więc bardzo szybko.

11. Podstawowe zabiegi dermatochirurgiczne

Laserowe usuwanie łagodnych zmian skórnych jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Daje trwały efekt, raz usunięta zmiana nie odrasta. Nie wymaga zakładania szwów. Krwawienie z usuwanej zmiany jest minimalne, dzięki zjawisku koagulacji zanika niemal natychmiast po laseroterapii. Pamiętaj, że nie należy usuwać laserowo żadnych podejrzanych zmian skórnych. Podstawą do zabiegu laserowego powinna być ocena zmiany za pomocą badania dermatoskopowego, które ma na celu wykluczenie ewentualnych schorzeń.

Za pomocą lasera Er: YAG usuwamy następujące łagodne zmiany skórne:

Laser Er:YAG precyzyjnie przecina tkanki miękkie, może więc być także stosowany w zabiegach chirurgicznych. Przy odpowiednich ustawieniach ogranicza do minimum lub pozwala uniknąć krwawienia. Jego zastosowanie w chirurgii nie wymaga specjalnego leczenia przed zabiegiem, a zalecenia pozabiegowe są takie same jak przy zabiegach z użyciem skalpela.

12. Leczenie chrapania – poprawa jakości snu pacjenta

Alternatywą dotychczasowych metod leczenia chrapania jest nieinwazyjna laseroterapia, która jest całkowicie bezbolesna oraz nie wymaga podania znieczulenia. Polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera Er:YAG w celu podgrzania tkanek miękkich górnych dróg oddechowych. W wyniku działania światła dochodzi do kurczenia włókien kolagenowych i usztywnienia tkanek. Pełna kuracja obejmuje 3 cykle zabiegowe wykonywane w ciągu 6 tygodni.
Według przeprowadzonych badań u wszystkich pacjentów stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu, natomiast druga sesja zabiegowa dała bardzo dobre oraz doskonałe efekty.

13. Usuwanie owłosienia

Bezpieczna i skuteczna redukcja owłosienia jest nazywa w laseroterapii epilacją. Często jednak klienci posługują się określeniem depilacja laserowa. Bez względu na nazewnictwo chodzi o trwałe zmniejszenie owłosienia skóry. Lasery Fotona są skuteczne w precyzyjnym usuwaniu zbędnego owłosienia twarzy, pach, dłoni i innych niewielkich powierzchni. Przy połączeniu ze skanerem, są w stanie opracowywać większe obszary, takie jak nogi, plecy, klatka piersiowa.
Co ważne, laser Nd: YAG oddziałuje zarówno na włosy ciemne jak i jasne przy każdym kolorze skóry. Wyjątkiem są wyłącznie włosy pozbawione pigmentu (białe lub siwe). Ze względu na najdłuższą falę 1064 nm laser działa destrukcyjnie na najgłębiej położone struktury odżywiające włos w mieszku włosowym. Włosy po zabiegu osłabiają się, po czym wypadają po 2-3 tygodniach.

14. Usuwanie przebarwień

Łagodne zmiany barwnikowe usuwa się powszechnie za pomocą zabiegów laserowych. Nowoczesne technologie są w stanie likwidować przebarwienia naskórkowe, jak i docierać do głębiej położonych zmian barwnikowych w skórze właściwej.

fotona 4d 02

Laser terapii przebarwień

Do walki z rogowaceniem i innymi zmianami barwnikowymi stosuje się lasery Er: YAG. Dają one rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu przy minimalnej głębokości penetracji i zredukowanej inwazyjności. Lasery erbowo-yagowe emitują falę świetlną o długości 2940 nm, a głowica frakcjonująca – dzięki systemowi minimalnej i szybkiej ablacji – usuwa gorące pozostałości tkanek tworzących zmianę barwnikową, co przyspiesza gojenie i redukuje nieprzyjemne odczucia.

Jak laser usuwa przebarwienie? Wyjaśnienia dla klientów

Mechanizm jest prosty: najpierw wiązka światła laserowego przechodzi przez tkanki i jest wchłaniana przez barwnik tworzący przebarwienie, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia lasera rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Zanim skóra oczyści się, przebarwienie może być ciemniejsze, przez ok. 2 tygodnie będzie zanikać, po tym czasie możemy ocenić efektywność zabiegu. Co ważne dla bezpieczeństwa, fala świetlna jest pochłaniana wyłącznie przez nadmiar melaniny, bez uszkodzenia otaczających ją tkanek. Dlatego laserowe usuwanie przebarwień należy do zabiegów o wysokim bezpieczeństwie.

Rodzaje zmian barwnikowych usuwanych laserowo:

15. Resurfacing czy peeling laserowy

Klienci często zgłaszają się do gabinetów z kilkoma niedoskonałościami. Przeszkadzają im zmarszczki i bruzdy, ale też nierówności (np. potrądzikowe blizny), rozszerzone pory czy nadmiar zrogowaciałego naskórka, tworzący efekt ziemistej cery. Mówią wprost, że potrzebują nowej skóry. Jakie rozwiązanie im zaproponujesz? Podpowiadamy, że „nową” skórę najlepiej wyczarować za pomocą laserowego resurfacingu, który – zgodnie z anglojęzyczną nazwą – odnawia powierzchnię skóry.

Na czym polega laserowe frakcjonowanie skóry?

Resurfacing laserowy wykonuje się laserem Er:YAG i Nd:YAG w trybie FracTat w technice frakcjonowania skóry. Zabieg sprawia, że tekstura naskórka zmienia się na gładką, rozjaśnioną, bez widocznych porów, zmarszczek i innych niedoskonałości. W wersji bardziej intensywnej działa ujędrniająco, ponieważ pobudza syntezę kolagenu. Zaproponuj laserowy resurfacing skóry swoim klientom, którzy mają następujące problemy: oznaki starzenia – zmarszczki, wiotkość skóry, matowa, ziemista i szorstka cera, skóra palacza, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych i łojotok, uszkodzenia posłoneczne, fotostarzenie, niektóre przebarwienia, blizny potrądzikowe, niejednolity koloryt.
Za pomocą lasera Er: YAG tworzymy w skórze setki tysięcy niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń, które przypominają kanaliki. Już jeden impuls tworzy od kilkudziesięciu do kilkuset mikrouszkodzeń. Technika frakcyjna wykorzystuje fakt, że punktowe uszkodzenia są otoczone zdrową tkanką. Dzięki temu regeneracja przebiega szybko – cera staje się odmłodzona, ujędrniona i wygładzona. Naświetlanie frakcyjne jest bardziej komfortowe dla pacjenta, dzięki czemu prowadzący zabieg może stosować wyższe poziomy fluencji na naświetlanych punktach.

16. Laserowy lifting FOTONA 4D

Fotona 4D to mistrz laserowego odmładzania. Najbogatsze połączenie czterech laserowych procedur w jednym zabiegu. Idealne rozwiązanie dla aktywnych i wymagających pacjentów, którzy oczekują kompaktowych usług, rozwiązujących wiele problemów podczas jednej wizyty. Znakiem rozpoznawczym FOTONY 4D jest unikatowy ENDOLIFTING, czyli lifting wykonywany od wnętrza jamy ustnej. Daje efekt ujędrnienia i napięcia skóry, a przy tym wypełnienia bruzd i zmarszczek – bez zastosowania wypełniaczy.

Dla kogo lifting laserowy? Jak działa?

Lifting laserowy polecany jest dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć efekt gładkiej, pełnej blasku skóry, bez zmarszczek i bruzd. Zabieg zagęszcza tkanki, niweluje wiotkość skóry i unosi rysy twarzy. Jest wskazany dla osób z tzw. chomikami, rozmytym owalem, drugim podbródkiem, ale także z bruzdami nosowo-wargowymi i innymi zmarszczkami grawitacyjnymi na twarzy, szyi i dekolcie. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają skutecznych, ale nieinwazyjnych zabiegów odmładzających. Także dla osób, które planują zabiegi z wypełniaczami i chcą przygotować skórę, by była dobrej jakości lub zmniejszyć ilość podanego potem kwasu hialuronowego. Lifting laserowy rekomenduje się jako zabieg ujędrniający dla osób korzystających z wypełniaczy. Wykonuje się go wtedy przed kolejnymi iniekcjami, aby zadziałać regenerująco i napinająco na skórę. Kolejną grupę, która docenia efekty FOTONY 4D, stanowią osoby, u których obok wiotczenia i utraty jędrności skóry, występują niedoskonałości, rozszerzone pory, powierzchniowe przebarwienia np. pozapalne, itp. Jedna z procedur koncentruje się bowiem na wygładzeniu i wyrównaniu kolorytu naskórka.

Jakie problemy estetyczne rozwiązuje?

Lifting laserowy FOTONA 4D jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na rynku na następujące problemy:

Czy należy wykonać serię?

Liczbę zabiegów dostosowujemy do stanu skóry pacjenta. Dla utrzymania ciągłości efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu raz w roku.

Zapoznaj się z cennikiem zabiegów FOTONA i ofertą na pozostałe zabiegi High-Tech w Estemmi Beauty Center.